Kazalo po forum :: makete.si forumu forum :: makete.si
pravi maketarski forum
 
 FAQFAQ   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

MontaĹľa koles pri letalih

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forum :: makete.si forumu -> Triki in nasveti
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
smiley



Pridružen/-a: Pon Okt 2006 12:17
Prispevkov: 256
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Tor, 13 Mar 2018 8:47    Naslov sporočila: MontaĹľa koles pri letalih Odgovori s citatom

Potrebujem kakšen nasvet, kako se lotiti montaže koles pri letalih, da bodo pod pravilnim kotom, vzporedne, vsa na tleh, ipd.

Zlasti pri WWII in prej je to zelo pomembno in vsakič, ko naletim na to fazo gradnje, sem pred isto težavo. Nisem pa še našel neke zadovoljive rešitve.
_________________
Maketarski pozdrav, Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Eberle



Pridružen/-a: Sre Sep 2010 9:55
Prispevkov: 696
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor, 13 Mar 2018 21:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko sem prvič prebral o tvojih težavah pri montaži podvozja in koles sem šel kar mimo na naslednjo rubriko.Ampak v resnici imamo v tej fazi težave lahko vsi če se zadeve lotimo "z levo roko".Prvi vzrok za težavo pri montaži podvozja je lahko že to,da levo in desno krilo nista zalepljena pod enakim kotom,pomeni,da konici kril nista enako oddaljeni od tal.Zato si je potrebno pripraviti ali šablono(narejeno iz česar koli) ali pa pod krili podstavljaš dva enako visoka predmeta.Podobno si je potrebno pomagati pri montaži podvozja in koles.
Praviš,da pri tej zadevi še nisi našel zadovoljive rešitve.Rešitev je v pripravi pomagal in v veliko potrpljenja.Če bo zaradi tega maketa gotova kak dan kasneje pač bo.Bo pa zato vsaj stala na nogah tako kot je treba.
Pa še en nasvet,ki se tudi tiče podvozja.Zadnje čase skoraj vsi vgrajujemo v makete cel kup kovinskih dodatkov pa še kakšno utež v nosu,da maketa sloni na sprednjem kolesu.Takšna maketa je potem pretežka za tanke plastične noge in kolesa.Predvsem kolesa silijo narazen.Vzrok je lahko v lepilu za plastiko in to uporaba preveč lepila.Lepilo plastiko stopi, zato da se oba dela sprimeta,pri tem pa se nemalokrat vse skupaj omehča.Jaz zato pri lepljenju nog podvozja v ležišče in pri lepljenju koles na noge podvozja uporabim UHU dvokomponentno lepilo.To lepilo ne topi plastike in ko se posuši je trdo,tako da je spoj še ojačan.

LP
_________________
http://eberlemodel.blogspot.com/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregax
rezervni Fausto


Pridružen/-a: Sre Dec 2005 14:40
Prispevkov: 3181

PrispevekObjavljeno: Tor, 13 Mar 2018 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Točno tako, kot je povedal Eberle. Sfaljena geometrija je prva težava. In priprava pomagal. jaz imam ponavadi podstavek iz legokock ali pa naredim podstavek iz plastike. Pomaga mi tudi, da si naredim šablono iz plastike, nanj nalepim okvirčke iz stirena, ki so točnih dimenzij v merilu za obe prednji, pa tudi zadnje kolo. kolesa potem s pomočjo te šablone zalepim s pomočjo dvokpmponentnega lepila.
_________________
Jaga's & Kotzina's favourite B*tch & "Koliščar"
http://xairscalemodels.blogspot.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
smiley



Pridružen/-a: Pon Okt 2006 12:17
Prispevkov: 256
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre, 14 Mar 2018 7:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za komentar.
Do takih zaključkov sem že sam prišel. Najbolj me moti, da je potrebno izdelati podstavek za letalo, da ga nosi, in za kolo, da je v pravem položaju glede na podvozje in letalo.

V osi, kjer je majhen kontakt, je tudi največja obremenitev teže, še posebej izrazito je to pri sprednji nogi pri potniških letalih.

Dvokomponentnega lepila pa za to res nisem še uporabil, bom takoj to spremenil.
_________________
Maketarski pozdrav, Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejzoh



Pridružen/-a: Tor Okt 2012 21:50
Prispevkov: 171
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor, 20 Mar 2018 20:21    Naslov sporočila: saj res Odgovori s citatom

točno, grega, z lego kockami na plošči rešiš stabilno podlago, ki jo lahko premikaš glede na potrebe. Kako se nisem spomnil Cool .

Glede lepil pa moja zadnja izkušnja iz Intruder sveta: sekundno lepilo ni enako sekundnemu lepilu. Npr. UHU v majhnih tubicah deluje silno praktično, vendar me je zaradi počasi sušenja skoraj spravilo v Polje, saj so mi stranske bombe odpadale kot po tekočem traku.
Tesa je lahko tečna za nanašanje, zato tubo odprem in nanašam na cilj z zobotrebcem, toda rezultat je odličen in skoraj takojšen, po moje podoben zgornji izkušnji z dvokomponentnim lepilom.


Sekundna lepila po markovem nasvetu hranim v hladilniku Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forum :: makete.si forumu -> Triki in nasveti Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group