Kazalo po forum :: makete.si forumu forum :: makete.si
pravi maketarski forum
 
 FAQFAQ   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Barvanje nalepk

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forum :: makete.si forumu -> Vprašanja in nasveti
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vesthepes



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 10:32
Prispevkov: 1395
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet, 13 Apr 2017 18:37    Naslov sporočila: Barvanje nalepk Odgovori s citatom

Ali je kdo od vas že barval z AB po nalepkah/dekalih z akrlnimi barvami in v kateri fazi? Ko so še na papirju, ali ko so že na maketi?

Imam set nalepk in bojim se, da barvni odtenek ni pravi. Gre za večje nalepke in maskiranje srednjih razsežnosti. Definitivno bi bilo lažje špricnit barvo, ko so še na papirju, zaradi oblike makete in pa strahu da jih ne odlepim...

Prosim za mnenja.
_________________
http://militaryaviation148.blogspot.com/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mirkodrugi



Pridružen/-a: Tor Dec 2013 22:06
Prispevkov: 34

PrispevekObjavljeno: Čet, 13 Apr 2017 18:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj!
Zakaj bi pa barval preko nalepk?
Jaz sem doslej barval s pomoÄŤjo Ab (prej tudi s ÄŤopiÄŤem) in nato ÄŤez lak, nalepke in nato spet lak. (Vmes tudi decal set in soft )...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vesthepes



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 10:32
Prispevkov: 1395
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet, 13 Apr 2017 18:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Barval bi, ker mi ni všeč barvni odtenek na nalepkah. Sivo bi pobarval temnejšo...

Nisem te razumel, barval si jih prej ali potem?
_________________
http://militaryaviation148.blogspot.com/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mirkodrugi



Pridružen/-a: Tor Dec 2013 22:06
Prispevkov: 34

PrispevekObjavljeno: Čet, 13 Apr 2017 18:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Barval sem pred nanosom laka in nalepk.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vesthepes



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 10:32
Prispevkov: 1395
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet, 13 Apr 2017 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se pravi, si barval nalepke, ko so bile še na papirju?
_________________
http://militaryaviation148.blogspot.com/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mirkodrugi



Pridružen/-a: Tor Dec 2013 22:06
Prispevkov: 34

PrispevekObjavljeno: Čet, 13 Apr 2017 19:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Em, ne.
Nikoli še nisem imel ideje, da bi barval nalepke.
A si razmišljal o izdelavi maske za izdelavo dekala?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomcat Fanatic
Delamaris


Pridružen/-a: Ned Dec 2005 11:52
Prispevkov: 4642
Kraj: Ptuj ! ! !

PrispevekObjavljeno: Čet, 13 Apr 2017 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

skopiraj in naredi maske in pihni, ne zajebavaj se s nalepkami ker si boš samo nepotrebno delo in probleme delal...
_________________
Life is short! Break the rules! Forgive quickly!Kiss slowly! Love truly, Laugh uncontrollably.
And never regret anything that made you smile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
silvopst
maketarski ninja


Pridružen/-a: Tor Sep 2006 7:42
Prispevkov: 2676
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet, 14 Apr 2017 6:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem že večkrat prebarval nalepke (spreminjal barvo) in vedno takrat, ko so bile nalepke že na maketi. Tudi maske sem naredil. Seveda je pogoj, da nalepke najprej zaščitiš z future slojem.
_________________
LP Silvo

Life is too short to drink bad wine
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vesthepes



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 10:32
Prispevkov: 1395
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet, 14 Apr 2017 7:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vam za nasvete. Probal bom prerisat nalepke in izrezat maske.
_________________
http://militaryaviation148.blogspot.com/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Josip
Modellbaupolizeihauptkommissar


Pridružen/-a: Sob Dec 2012 0:14
Prispevkov: 1808
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet, 14 Apr 2017 7:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Probal večkrat barvati nalepke, pa se mi zdi, da sem imel več uspeha, ko so že bile na maketi in ustrezno zaščitene, kot na papirju.
Recimo moj veliki F-84G ima popravljene rondele (temno modra) z razredčenim akrilom v več nanosih, pa še kaj bi se našlo.
_________________
Live and let die


Nazadnje urejal/a Josip Pet, 14 Apr 2017 8:21; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudi cajevec



Pridružen/-a: Pet Sep 2009 12:45
Prispevkov: 1091

PrispevekObjavljeno: Pet, 14 Apr 2017 7:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem popravljal nalepke Nose arta ,ženščine ,že nalepljene ,zaščitene z slojom laka ,potem pa ročno risanje -slikanje z Valejo akrili.z rezultatom zadovoljen....
_________________
By Iwcha.
NI slabih, ne dobrih maketarjev. So le razli�ni pogledi na maketarstvo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forum :: makete.si forumu -> Vprašanja in nasveti Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group