Kazalo po forum :: makete.si forumu forum :: makete.si
pravi maketarski forum
 
 FAQFAQ   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Popravilo Sparmaxa / rezervni deli
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forum :: makete.si forumu -> Orodje in pripomoÄŤki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sir Oliver



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 17:06
Prispevkov: 207
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor, 21 Avg 2012 10:44    Naslov sporočila: Popravilo Sparmaxa / rezervni deli Odgovori s citatom

Živjo,

Zamašil sem šobo na svojem airbrushu - Sparmax DH-103. Čistil sem jo z ošiljenim zobotrebcem in špička se mi je odlomila ter ostala notri, sedaj je pa ne morem odstranit. Mi lahko kdo svetuje kako jo lahko popravim in pa v bodoče čistim, da je ne bom spet zabil? Mi lahko tudi kno namigne kje bi lahko kupil rezervne dele za Sparmaxa. V trgovini Art (kjer sem ga kupil) jih nimajo in ne vedo kdaj bodo dobili.

Hvala.
_________________
Cjena? Sitnica.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
wittman42



Pridružen/-a: Pon Jan 2012 10:19
Prispevkov: 354
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor, 21 Avg 2012 19:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj sir Oliver!

Poizkusi izbezati s kakšno iglo, ki ima manjši premer in je nekje podobne dimenzije koz igla ki gre v šobo (nikar ne poizkušaj s originalno iglo od Šparmaxa ker jo boš lahko uničil), naprimer z iglo od šivanja ali podobno, nato pa za naprej uporabi za čiščenje šobe laks cca020 ali podobne debeline in pa razredčilo, da potegneš umazanijo iz šobe, na koncu šobe pa imej malce toaletnega papirja ali pa košček papirnate brisače, da sproti otreš laks ob njega in očistiš laks umazanije, ki se ga je oprijela (šobo enakomerno nekajkrat potegneš po laksu in umazanija, ki je na ustju šobe pa tudi drugod, ostane na laksu, pa je bolje da ga sproti čistiš).
Za rezervne dele pa ti je najboljša varijanta za šparmaksa, na strani www.airbrush.si, rezervni deli, vsaj šobe so kot ulite za šparmaa 103 in še za kateri drugi model, če pa si iz Lj pa se lahko kar pri njih oglasiš na Miličinskega 55 to je firma CN Euport d.o.o.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
sir Oliver



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 17:06
Prispevkov: 207
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor, 21 Avg 2012 20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hojla,

hvala za izčrpni nasvet. Probal sem z vsem mogočim (da, tudi z iglo od airbrusha, ki sem jo zvil in za silo poravnal), ampak ni šlo ven. Ker sem se že odločil da bom šobo vrgel stran sem se opogumil za še zadnji obupan poskus ter probal oni les od zobotrebca izžgati ... in ratalo je. Ne vem, če airbrush še vedno deluje tako kot bi moral, ampak šobo sem pa le ščistil.

Bom pa vsekakor v bodoče čistil tako, kakor si predlagal.
_________________
Cjena? Sitnica.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomcat Fanatic
Delamaris


Pridružen/-a: Ned Dec 2005 11:52
Prispevkov: 4642
Kraj: Ptuj ! ! !

PrispevekObjavljeno: Sre, 22 Avg 2012 7:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem zakaj čistiš šobo z lesom.. smeraj samo bomažna krpica ali pa laks...
_________________
Life is short! Break the rules! Forgive quickly!Kiss slowly! Love truly, Laugh uncontrollably.
And never regret anything that made you smile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
wittman42



Pridružen/-a: Pon Jan 2012 10:19
Prispevkov: 354
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre, 22 Avg 2012 7:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tomcat natanko tako, to je bim moj prvi preblisk, ko mi je Jure dal Sparmaxa (dr Airbrush).
Sir Oliver, prreizkusi kako se sedaj obnaša AB, če boš imel težave s iglo potem ni druge rešitve kot da mi iglo pošlješ, jaz jo bom dal pa dr Airbrushu da jo popravi, če je zvita toliko.
Za usedlino ki se ti zasuši v šobi je najbolša rešitev da predno jo očistiš, jo potopi v kozarček s razrečilom, da malce odstopi usedlina od sten, potem pa čez laks pa ene parkrat predrgneš in to je to, tako kot sem napisal v prejšnem postu Smile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Bastardo



Pridružen/-a: Sre Sep 2006 14:07
Prispevkov: 2106
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre, 22 Avg 2012 8:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz AB (Revell Master) vedno (ne glede na to, kaere barve sem uporabljal) cistim z nitro razredcilom (ja, gumice so se vedno ok po parih letih tovrstnega ciscenja). Cistim ga pa tako, da ga razstavim in vse dele potopim v nitro in pustim nekaj minut, potem pa s papirnatim robcem, ki ga posvaljkam v konicasto obliko in natopim v nitro, ocistim najprej sobo, potem pa se kronico za njo. S pipeto, ki je prisla z AB (in je se vedno povsem funkcionalna) najprej na grobo "sperem" barvo iz loncka in po potrebi z ohisja AB-ja, potem pa s copicem in nitrom "spraskam" iz posodice (predvsem njenega dna) se preostalo barvo. Na koncu AB sestavim, operem z vodo, napolnim loncek za barvo z vodo, aktiviram AB in se prepricam, da voda enakomerno sprica iz sobice in da je double-action funkcija nemotena (da se da normalno dozirati barvo in kontrolirati zracni tlak).

Imam ocitno kar sreco, saj se mi ni se nikoli nic zalomilo ali ostalo v sobi ali kjerkoli drugje v AB, igla je taksna, kot prvi dan in ni bila se nikoli poskodovana, AB igleda kot nov... Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sir Oliver



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 17:06
Prispevkov: 207
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre, 22 Avg 2012 9:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O madona Batsardo, tole je pa dokaj kompliciran postopek. A to narediš po vsakem barvanju ali maš samo vsake toliko remont?

Drugače ga čistim tako, da papirnate robčke pomakam v Revellov painta clean in drgnem, dokler ni kolikor toliko čist. Pa eno malo krtačko sem si omislil s katero podrgnem po cevkah. Samo za šobo nisem še imel metode.

Wittman: hvala za omembo one trgovine .. se bom sprehodil do tja ob priliki pa kupil kako šobico rezerve ...
_________________
Cjena? Sitnica.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MatevzM



Pridružen/-a: Čet Sep 2006 7:51
Prispevkov: 206

PrispevekObjavljeno: Sre, 22 Avg 2012 9:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sir Oliver je napisal/a:
O madona Batsardo, tole je pa dokaj kompliciran postopek. A to narediš po vsakem barvanju ali maš samo vsake toliko remont.


Smile nevem za druge, ampak tudi jaz takole po vsakem barvanju. In imam enak AB, ki mi služi že cca. 12 let brez problemov.
No, edino namakanja v nitru ni pri meni, drugače pa vedno in brez debate vsakič temeljito čiščenje Wink


Nazadnje urejal/a MatevzM Sre, 22 Avg 2012 11:21; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bastardo



Pridružen/-a: Sre Sep 2006 14:07
Prispevkov: 2106
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre, 22 Avg 2012 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sir Oliver je napisal/a:
O madona Batsardo, tole je pa dokaj kompliciran postopek. A to narediš po vsakem barvanju ali maš samo vsake toliko remont?...

Celoten postopek je prvic trajal pol ure, po petem ciscenju pa ne vec kot 6-7 minut s pospravljanjem in iskanjem muske na telefonu vred - pa ne pretiravam Wink Postane taka rutina, da AB razdres in sestavis kot pusko v vojski Wink Dobr, v vojski sicer nisem bil, sem pa videl nekaj filmov na to temo... Mr. Green

In ja - Vsakic, po vsakem barvanju sledi remont Wink

Naj omenim se to: Ce barvam z vecimi barvami v eni seansi, vmes ne razdiram AB-ja. Zakaj? Delam s Tamiya akrili in med eno in drugo barvo AB enostavno sperem s tekoco vodo in spiham kapljice iz njega. 12 sekund dela Wink Ko pa koncam z vsemi barvami za tisto seanso, pa pade remont Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
wittman42



Pridružen/-a: Pon Jan 2012 10:19
Prispevkov: 354
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre, 22 Avg 2012 11:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bastardo je napisal/a:
sir Oliver je napisal/a:
O madona Batsardo, tole je pa dokaj kompliciran postopek. A to narediš po vsakem barvanju ali maš samo vsake toliko remont?...

Celoten postopek je prvic trajal pol ure, po petem ciscenju pa ne vec kot 6-7 minut s pospravljanjem in iskanjem muske na telefonu vred - pa ne pretiravam Wink Postane taka rutina, da AB razdres in sestavis kot pusko v vojski Wink Dobr, v vojski sicer nisem bil, sem pa videl nekaj filmov na to temo... Mr. Green

In ja - Vsakic, po vsakem barvanju sledi remont Wink

Naj omenim se to: Ce barvam z vecimi barvami v eni seansi, vmes ne razdiram AB-ja. Zakaj? Delam s Tamiya akrili in med eno in drugo barvo AB enostavno sperem s tekoco vodo in spiham kapljice iz njega. 12 sekund dela Wink Ko pa koncam z vsemi barvami za tisto seanso, pa pade remont Wink


Bastardo to maš onega plastičnega s stransko posodico mogoče? Podoben je Testorjevemu ProfesionalMasterju? Če je ta ki ga mislim, potem res ni druge rešitve kot popolni remont ABja po lakiranju, ker čim se ti zasuši barva na tistem mehanizmu za DA, potem je groza, če pa kaj delaš na silo pa lahko gre kakšna membranca ali pa gumica v refuzo in sledi raztur ABja Smile, kar pa ni ravno priporočljivo.
Jaz sem mel podobnega Testorjevega in je deloval odlično, samo kar sem moral vedno ob koncu lakiranja početi to kar dela Bastardo, no sedaj pa tega s Sparmaxom nimam, samo iglo in šobico očistim spiham s razrečilom in potem še malce vitrexa čez za polepšat vonj in vala Laughing !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Bastardo



Pridružen/-a: Sre Sep 2006 14:07
Prispevkov: 2106
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre, 22 Avg 2012 12:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

wittman42 je napisal/a:
...Bastardo to maš onega plastičnega s stransko posodico mogoče? Podoben je Testorjevemu ProfesionalMasterju? ...


Bastardo je napisal/a:
...(Revell Master)...



No plastic, pure metal, baby... Mr. Green
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cibo
"Major Ken"


Pridružen/-a: Čet Nov 2008 12:38
Prispevkov: 1396
Kraj: Šentilj

PrispevekObjavljeno: Sre, 22 Avg 2012 13:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz po vsakem barvnju generalno ščitim brush.Imel sem istega kot Bastardo in sem ga po 13 letih poklonil in še vedno služi namenu.Res pa je da tako čiščenje ko se navadiš ne traja več kot 5 min.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sir Oliver



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 17:06
Prispevkov: 207
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre, 22 Avg 2012 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ah šment, airbrush mi ne dela. Ko začnem špricat, curek teče z zatikanjem ali pa sploh ne. In za to ni kriva ukrivljena špica, ker sem jo zamenjal - imel sem eno rezerve. Pravzaprav mi airbrush že prej ni dobro delal. Ko sem ga nazadnje uporabil se je prav tako zatikal, s tem, da je vsake toliko začel pljuvati prav nesramno debele kaplje. Pobarvana površina je bila po končanem barvanju hrapava na otip in na ustju airbrusha (tistem delu, ki ščiti iglo) se je nabrala gosta kepa barve - kot kaka pasta.

Kaj bi lahko bil vzrok? Še nekaj informacij o mojem delu: uporabljam en mali kitajski kompresorček, ki ne omogoča uravnavanja pritiska; zna bit da sem naredil pregosto barvo, čeprav se meni to takrat ni zdelo; pa mogoče sem pri čiščenju šobe malo razširil ustje le te.

Imate kak nasvet, kaj naj storim? Lahko ga po bastardovi metodi fino očistim z namakanjem v nitro razredčilu ...
_________________
Cjena? Sitnica.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
wittman42



Pridružen/-a: Pon Jan 2012 10:19
Prispevkov: 354
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre, 22 Avg 2012 19:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej preveri ali ti tako dela tudi pri razrečili, nakapaj par kaplic v posodico in potem probaj pihniti na papirnato brisačo da vidiš ali ti razprši ali ti meče kaplice.
Mislimda imaš težavo z mešanico barve in razredčila, mešanica mora biti tako gosta kot voda oz. mleko, drugače ti bo zabilo šobico in v šobi imaš potem vse polno ostankov barve ki se zelo hitro lahko zasuši.
Kompresor mislim da nebi smel delati težav, samo da ti da dovolj baraže ( 1bar ali pa malce več), res da je malce švohen ampak nebi smelo biti težav, s tem če si malenkost razširil ustje šobe tudi nebi smelo biti težav, saj uravnavaš širino pršenjaj s premikanjem igle.
Poizkusi najprej s tem da malce redkejšo barvo pripraviš in jo nanašaš v večih slojih da ti pokrije površino. Odvisno pa je tudi od proizvajalca barve katero uporabljaš, ene so gostejše druge malce redkejše, pa si prilagodiš mešanico, vse je stvar poizkusov in testiranja ter seveda ogromno potrpjenja Smile!


Nazadnje urejal/a wittman42 Sre, 22 Avg 2012 19:46; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Tomcat Fanatic
Delamaris


Pridružen/-a: Ned Dec 2005 11:52
Prispevkov: 4642
Kraj: Ptuj ! ! !

PrispevekObjavljeno: Sre, 22 Avg 2012 19:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JUP.. najverjetneje pregosta barva....
pa definitivno on obvezno po vsakem barvanju očistit AB... tako kot M70AB2 Laughing
_________________
Life is short! Break the rules! Forgive quickly!Kiss slowly! Love truly, Laugh uncontrollably.
And never regret anything that made you smile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
wittman42



Pridružen/-a: Pon Jan 2012 10:19
Prispevkov: 354
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre, 22 Avg 2012 19:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tomcat Fanatic je napisal/a:
JUP.. najverjetneje pregosta barva....
pa definitivno on obvezno po vsakem barvanju očistit AB... tako kot M70AB2 Laughing


Jap jap Tomcat Very Happy!
Lahko ga pa še malce podmažeš da ne bo zarustou Wink!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
sir Oliver



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 17:06
Prispevkov: 207
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre, 22 Avg 2012 21:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej, slabo mi šprica tudi samo pri razredčilu ..
_________________
Cjena? Sitnica.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomcat Fanatic
Delamaris


Pridružen/-a: Ned Dec 2005 11:52
Prispevkov: 4642
Kraj: Ptuj ! ! !

PrispevekObjavljeno: Čet, 23 Avg 2012 6:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Question kaj pa tlak?

lahko pa da si z zobotrebcem uničil šobo.. si so kje na ustju razklal. poglej pod lupo če je cela in nepoškodovana..
_________________
Life is short! Break the rules! Forgive quickly!Kiss slowly! Love truly, Laugh uncontrollably.
And never regret anything that made you smile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
wittman42



Pridružen/-a: Pon Jan 2012 10:19
Prispevkov: 354
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet, 23 Avg 2012 7:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da je potem težava edino še v igli ali kompresorju ki ti ne da dovolj tlaka preko šobe.
Rekel si, da si testiral s novo šobo, če se ne motim, kakšno cev za dovod zraka uporabljaš, debelino mislim (1/5,1/8")?. Če imaš debelejšo cev od te dimenzije na svojem kompresorčku, potem revež ne premaga tudi osnovnih kriterijev fizike in mehanike, poglej če ti tesni dovolj na nasedanju cevi na kompresorju in na ABju, lahko, da ti nekje tudi malce zrak uhaja, možna pa je tudi tako kot sem že rekel, igla ki se ti je malce zvila ni je že dovolj da ti nagaja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
sir Oliver



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 17:06
Prispevkov: 207
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet, 23 Avg 2012 8:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojla,

Tlak ne vem kakšen je, ker nima možnosti reguliranja, namenske zmogljivosti kompresorja pa ne poznam iz glave. Imam pa ta kompresor že nekaj let in vem, da deluje. Isto je s cevjo. Zamenjal sem iglo, ne šobo, še najbolj verjetna se mi pa zdi TFjeva ideja, da je šoba poškodovana. Sem jo namreč kar zlorabljal med čiščenjem ... pa tudi žganje z vžigalnikom najbrž ni kaj dosti pomagalo.
_________________
Cjena? Sitnica.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
wittman42



Pridružen/-a: Pon Jan 2012 10:19
Prispevkov: 354
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet, 23 Avg 2012 9:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sir Oliver je napisal/a:
Ojla,

Tlak ne vem kakšen je, ker nima možnosti reguliranja, namenske zmogljivosti kompresorja pa ne poznam iz glave. Imam pa ta kompresor že nekaj let in vem, da deluje. Isto je s cevjo. Zamenjal sem iglo, ne šobo, še najbolj verjetna se mi pa zdi TFjeva ideja, da je šoba poškodovana. Sem jo namreč kar zlorabljal med čiščenjem ... pa tudi žganje z vžigalnikom najbrž ni kaj dosti pomagalo.


No to je druga stvar, potem pa kar nabavi drugo šobo ali pa kar 2, da imaš eno v rezervi, vedno se kaj zgodi ali pa jo celo izgubiš Smile!
Za kompresorček pa bi moral imeti kakšen spremni dokument ali pa kakšno nazivno ploščico na sebi da vidiš kakšna je njegova baraža. No saj če je membranski majhen in prenosen, so nekje nazivne vrednosti takih okoli 1-1,4bara max, več pa že ne, pa še to je samo v narekovajih. Večji imajo tudi večjo baražo in pa tudi regulatorje pretoka, pri majhnih pa tega ponavadi ni, pa še membrana ponavadi naredi nihanje pretoka zraka ker je presledek med tem ko membrana zajame zrak in ko ga potisne v cev, to izgleda kot neenakomerno pršenje barve, občasno tudi flakanje, samo se da s regulacijo na ABju tudi to malce prikrit.
Samo taki kompresorčki so pač narejeni po principu; "malo denarja, malo muzike", zato sem jaz šel kar na orng kompresor domače proizvodnje in lahko rečem da sem zelo zadovoljen.

Cena pa tvoj slogan; "Cjena, sitnica Wink".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
sir Oliver



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 17:06
Prispevkov: 207
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet, 23 Avg 2012 10:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Cena pa tvoj slogan; "Cjena, sitnica ".


Ja, ja ... saj vem, škrt sem. Bom kupil tudi nov kompresor .. o tem že nekaj časa gruntam .. samo najprej bo na vrsti šoba ... najboljš kar dve.
_________________
Cjena? Sitnica.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sir Oliver



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 17:06
Prispevkov: 207
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet, 24 Avg 2012 15:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Okej, kupil šobo (še eno rezerve), zamenjal, probal ... in ne dela. Zrak mi piha skozi ustje, ampak voda pa nen potegne. Tudi ko s prstom zaprem šobo se v lončku ne pojavijo nobeni mehurčki.
_________________
Cjena? Sitnica.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
wittman42



Pridružen/-a: Pon Jan 2012 10:19
Prispevkov: 354
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sob, 25 Avg 2012 19:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O.K. danes sva se na kavi dobila z Juretom (dr Airrbrush) in sem mu omenil tvojo težavo,nakar mi je kratko in jedrnato odgovoril samo "KOMPRESOR".
Zakaj kompresor?
Ker profi ABji, ponavadi delajo na dosti višji baraži kot osnovni in zaradi tega morajo dobiti tudi večji tlak v cev, vsaj tako sem ga jaz razumel, ko sem mu omenil da imaš manjši kompresor (Kitajca), je začel pa tako bentit da je bilo me kar sram skoraj, da sedim skupaj z njim in še dve dekleti poleg Laughing.
No kakor koli če boš imel možnost ali da ima kakšen tvoj prijatelj, kolega mogoče doma drugačen kompresor skoči do njega s ABjem in ga pri njem testiraj da vidiš kaj bo naredilo, saj mu ne vzame 5 min časa za test s malce rzrečila ali razredčene barve.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
sir Oliver



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 17:06
Prispevkov: 207
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob, 25 Avg 2012 20:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej Wittman,

hvala za vso pomoč in nasvete. Včeraj sem bil pri Žabarju z ostalimi maketarji in sem imel Sparmaxa zraven. Ob skupnem tuhtanju, poskusih s cockto in pihanjem v razne konce smo ugotovili, da ne prepušča zraka v delu, kjer zrak priteka v airbrush in da je najbrž zabit. Danes sem ga v celoti razdrl in čeprav nisem tam opazil neke posebne nesnage, sem ga vseeno potopil za 2 uri v nitro. Potem sem ga opral, ga priključil nazaj na kitajca in zadevca je začela spet delat. Bom si pa v vsakem slučaju nabavil nov kompresor, tak ki ne bo delal sramote v družbi dam Laughing .
_________________
Cjena? Sitnica.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forum :: makete.si forumu -> Orodje in pripomoÄŤki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group