Kazalo po forum :: makete.si forumu forum :: makete.si
pravi maketarski forum
 
 FAQFAQ   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kompresor: Sparmax AC-55 vs. AS16 + Airbrush pištola

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forum :: makete.si forumu -> Orodje in pripomoÄŤki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
koli99



Pridružen/-a: Pon Jul 2012 14:23
Prispevkov: 181

PrispevekObjavljeno: Tor, 10 Jul 2012 7:57    Naslov sporočila: Kompresor: Sparmax AC-55 vs. AS16 + Airbrush pištola Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup airbrusha + kompresorja pa sem se najprej ustavil pri ogledu slednjih.

AC-55 okoli 160 eur
http://www.art-lj.si/trgovina/index.php?main_page=product_info&cPath=1_2_12&products_id=1157
AS16 okoli 90 eur
http://www.airbrush.si/airbrushkompresorji.html

A mi lahko nekdo razloži zakaj taka razlika v ceni, glede na to da imata podobne karakteristike in že na pogled izredno podobno ohišje, kar sklepam da ju izdeluje ista firma na Kitajskem? Ali je kakšna druga prednost Sparmaxovega airbrusha?

Za odgovore in priporočila se vnaprej zahvaljujem!

Lep pozdrav,

Jure


Nazadnje urejal/a koli99 Pet, 13 Jul 2012 9:51; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
wittman42



Pridružen/-a: Pon Jan 2012 10:19
Prispevkov: 354
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre, 11 Jul 2012 8:01    Naslov sporočila: Re: Kompresor: Sparmax AC-55 vs. AS16 Odgovori s citatom

koli99 je napisal/a:
Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup airbrusha + kompresorja pa sem se najprej ustavil pri ogledu slednjih.

AC-55 okoli 160 eur
http://www.art-lj.si/trgovina/index.php?main_page=product_info&cPath=1_2_12&products_id=1157
AS16 okoli 90 eur
http://www.airbrush.si/airbrushkompresorji.html

A mi lahko nekdo razloži zakaj taka razlika v ceni, glede na to da imata podobne karakteristike in že na pogled izredno podobno ohišje, kar sklepam da ju izdeluje ista firma na Kitajskem? Ali je kakšna druga prednost Sparmaxovega airbrusha?

Za odgovore in priporočila se vnaprej zahvaljujem!

Lep pozdrav,

Jure


Pozdravljen Jure!!

Najprej me zanima kje boš imel kompresor (stanovanjsak hiša ali v bloku)?
Če se že odločaš za kompresor in imaš še kakšnih 50€ več si omisli raje pravi membranski kompresor s kompresijsko posodo v kateri imaš na razpolago nekaj zraka da ti membrana ne deluje nepretrgoma in ti skoz brni, če pa imaš malce več prostora na balkonu ali pa večjo sobo si pa omisli membranski kompresor ki ti ga kakšen mojster lahko komot sestavi iz motorja hladilnika, nekaj spoijk in vezic ter seveda tlačno posodo in pa ostalega materiala.
Povem ti da denarja neboš vrgel stran pa še kompresor ti bo deloval bistveno bolje in dlje kot vsi ti Kitajci skupaj, poleg tega ga boš lahko uporabljal še za kaj drugega.
Jaz osebno in še nekaj drugih na forumu, poznamo osebno, ki ti lahko tak kompresor sestavi po tvojih željah.
Res da mogoče nebo tako lično izdelan kot so ti v trgovini, bo pa zagotovo deloval do tvoje starosti Wink.

L.P. Wittman42
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
koli99



Pridružen/-a: Pon Jul 2012 14:23
Prispevkov: 181

PrispevekObjavljeno: Pet, 13 Jul 2012 9:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za pomoč. Po posvetovanju z članom silvopst sem se odločil za nakup kompresorja z nemškega e-baya:

http://www.ebay.de/itm/Mini-Airbrush-Kompressor-Airbrushkompressor-AS-189-Neuware-/271001553128?pt=Modellbauwerkzeuge&hash=item3f18f388e8#ht_2661wt_1163

Sedaj pa pride na vrsto airbrush pištola. Odločil bi se za nekaj standardnega, z dobavljivimi rezervnimi deli. Razmišljal sem o tem:

Fimotool DG-30:
http://www.airbrush.si/airbrushfimotool.html

Ali je pametno dodati slabih 10 eur več za DG-35? Ali je vijak za regulacijo dotoka barve uporaben?
Ali bi se odločili za kateri popolnoma drugi airbrush in zakaj?

Pod vsemi airbrushi piše možnost dodatnih šob. Ali le-te pridejo zraven, ali se jih dokupi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
wittman42



Pridružen/-a: Pon Jan 2012 10:19
Prispevkov: 354
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet, 13 Jul 2012 10:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

koli99 je napisal/a:
Hvala za pomoč. Po posvetovanju z članom silvopst sem se odločil za nakup kompresorja z nemškega e-baya:

http://www.ebay.de/itm/Mini-Airbrush-Kompressor-Airbrushkompressor-AS-189-Neuware-/271001553128?pt=Modellbauwerkzeuge&hash=item3f18f388e8#ht_2661wt_1163

Sedaj pa pride na vrsto airbrush pištola. Odločil bi se za nekaj standardnega, z dobavljivimi rezervnimi deli. Razmišljal sem o tem:

Fimotool DG-30:
http://www.airbrush.si/airbrushfimotool.html

Ali je pametno dodati slabih 10 eur več za DG-35? Ali je vijak za regulacijo dotoka barve uporaben?
Ali bi se odločili za kateri popolnoma drugi airbrush in zakaj?

Pod vsemi airbrushi piše možnost dodatnih šob. Ali le-te pridejo zraven, ali se jih dokupi?


Oj Jure!!

No za kompresor bi kar pritrdil, da je dobra izbira, kapaciteta tanka zadovoljiva, dobra izhodna baraža in tudi majhna glasnost, uredu izbira Smile!
Za ABja pa takole:
-ne zaleti se pr hitro, na tvojem mestu bi se raje odločil za DG 80 ki je bolj kvaliteten in ima nastavljivo šobo pa še štarna je 0,25mm in možnost dodatnih 2h šob, samo še raje pa bi vzel Sparmaxa DH 103, ki je zakon AB in sem sam tudi lastnik le tega, enostavno čiščenje samo paziti moraš da ne izgubiš šobice, ker potem boš moral novo nabavljati Very Happy!
Saj imajo večina isti princip delovanja, mislim kvalitetnih ABjev z DA delovanjem.
Če se odločiš za Sparmaxa DH 103 ti ga lahko zrihtam za 70€ in ti povem da neboš razočaran.
Sporoč da uprašam DR airbrusha ali jih ima še kaj, drugače jih bo nabavil. Drugače je tak AB okoli 100€ +DDV
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
koli99



Pridružen/-a: Pon Jul 2012 14:23
Prispevkov: 181

PrispevekObjavljeno: Pet, 13 Jul 2012 10:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A je kakšna akcija da je cena toliko nižja?Smile

Kako pa je z garancijo in rezervnimi deli? Ali dobiš poleg osnovne 0,3 mm šobice tudi kakšno drugo zraven? Kakšne pa so kaj cene šob? Na spletni strani ART Ljubljana ni nobenih cen zraven navedenih...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
wittman42



Pridružen/-a: Pon Jan 2012 10:19
Prispevkov: 354
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet, 13 Jul 2012 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

koli99 je napisal/a:
A je kakšna akcija da je cena toliko nižja?Smile

Kako pa je z garancijo in rezervnimi deli? Ali dobiš poleg osnovne 0,3 mm šobice tudi kakšno drugo zraven? Kakšne pa so kaj cene šob? Na spletni strani ART Ljubljana ni nobenih cen zraven navedenih...


Nobene akcije, pač možakar jih ima nekaj še na zalogi (nevem točn kolko), ker jih je enkrat kar malce več vzel Smile! Kar se tiče garancije, jo dobiš direkt pri njemu, ker je maher in ni zastonj si dal nicka Dr Airbrush Smile, nadomestni deli ki bi te zanimali za ta AB pa se dobijo večinoma na airbrush.si, ker so kompatibilni od fimotulovih ABjev tako da šobe igle pašejo 100%, cena 1šobice je pa 12€+poštnina, če pa si iz Lj pa se raje zapelji k njim, če ti bo kakšna šobica ali igla šla po gobe, saj naša PTT carini huje kot država Twisted Evil !
Na DH 103 je šoba 0,3mm, z regulacijo pretoka zraka na kompresorju pa dosežež lahko komot tudi tanjše črte, tako da manjše šobe od te sploh ne potrebuješ, samo malce prakse s HD 103 in to je to.
Če se odločiš da ga vzameš mi sporoči na ZS.

L.P. Wittan42
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
vidmarko



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 0:32
Prispevkov: 453
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet, 13 Jul 2012 14:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

koli99 je napisal/a:
Sedaj pa pride na vrsto airbrush pištola. Odločil bi se za nekaj standardnega, z dobavljivimi rezervnimi deli. Razmišljal sem o tem:

Fimotool DG-30:
http://www.airbrush.si/airbrushfimotool.html


Jaz uporabljam prav takšen AB in sem z njim zelo zadovoljen. Pomembno je tudi to, da so rezervni deli vedno na voljo (Airbrush.si).

Lp, M Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudi cajevec



Pridružen/-a: Pet Sep 2009 12:45
Prispevkov: 1091

PrispevekObjavljeno: Sob, 14 Jul 2012 16:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam že sedmo leto uporabljam SPARAMXOV DH 103 ne da bi imel kakršne koli težave z njim,drugače pa tako kot je napisal wittman42,ter pa seveda sproti čiščenje,takoj ko pobarvaš. Idea
_________________
By Iwcha.
NI slabih, ne dobrih maketarjev. So le razli�ni pogledi na maketarstvo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
koli99



Pridružen/-a: Pon Jul 2012 14:23
Prispevkov: 181

PrispevekObjavljeno: Sob, 14 Jul 2012 18:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako pa je s čiščenjem Sparmaxa DH-103? Uporabljal bom akrilne barve Vallejo. Kakšno sredstvo uporabljate?

Še offtopic: Kaj uporabljati za temeljno barvo? Ali je bolje uporabljati namenske barve za to, ali lahko uporabljam kakšno akrilno barvo od Vallejo - oziroma mešanico?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
wittman42



Pridružen/-a: Pon Jan 2012 10:19
Prispevkov: 354
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned, 15 Jul 2012 8:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

koli99 je napisal/a:
Kako pa je s čiščenjem Sparmaxa DH-103? Uporabljal bom akrilne barve Vallejo. Kakšno sredstvo uporabljate?

Še offtopic: Kaj uporabljati za temeljno barvo? Ali je bolje uporabljati namenske barve za to, ali lahko uporabljam kakšno akrilno barvo od Vallejo - oziroma mešanico?


Za čiščenje ABja po akrilkah jaz najraje uporabim kar STELEX za čiščenje oken ali pa 90% alko razbit s delom vode, vendar še vedno tolko da ima alko še vedno svojo moč za grizenje suhe barve.
Stelekx pa najraje za to, ker ima v sebi amoniak in le ta zelo dobro čisti suhe VALLEO barve, za redčenje barv pa isto kombinacijo, nimaš kaj zgrešit, samo pazi na razmerje barva redčilo, da ni barva pregosta ali celo preredka, sem probal tudi redčilo originalno od VALLEA, pa sem prišel do zaključka da me še vedno ceneje pride oknočistilec in ga za ceno stekleničke redčila dobim cel liter Very Happy!
Za temeljno barvo pa lahko uporabiš kakšno sivo barvo ali podobno, imaš pa tudi na makete.net cel asortiman od TAMIYE ali ALCLAD-a, temeljnih barv Very Happy.
Sam najraje uporabljam ALCLADove temeljne, saj so zelo obstojne in zelo dobro pokrivajo površino in lepo pokaže napake, ki jih je treba še popraviti. Kakšno boš vzel pa je čisto tvoja izbira, saj so različni odtenki teh barv, odvisno za kakšen namen jih boš imel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
koli99



Pridružen/-a: Pon Jul 2012 14:23
Prispevkov: 181

PrispevekObjavljeno: Ned, 15 Jul 2012 8:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo sem gledal na makete.net za sive temeljne barve pa so vse razprodane. Ali je to normano, ali sem naletel na nepravi cas? Sej jih da tudi dobiti v kaksni fizicni trgovini?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gemini



Pridružen/-a: Pon Nov 2007 7:22
Prispevkov: 941
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned, 15 Jul 2012 8:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsake toliko časa pa ga popolnoma razstavim in za kakšno uro namočim v nitro. Pri tem je potrebno paziti na gumijasta tesnila, katera pred namakanjem odstranim. Drugače pa po vsaki uporabi takoj stelex + voda, pa skozi šobo laks 0,30, pri tem pa po laksu spustiš malo stelexa pa šobo gor pa dol drsaš. Zagotovo nič ne ostane not. Edina težava je ta, da za Sparmax dh-103 ni nadomestnih delov niti na airbrush.si. Potrebujem o-ring za batek pod sprožilcem za dovod zraka, po dveh mesecih pa ga še vedno ni. Težavo blažim tako, da gumico mažem z lekarniškim vazelinom in trenutno ni težav.
_________________
G... ma vas rad!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
wittman42



Pridružen/-a: Pon Jan 2012 10:19
Prispevkov: 354
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned, 15 Jul 2012 9:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gemini je napisal/a:
Vsake toliko časa pa ga popolnoma razstavim in za kakšno uro namočim v nitro. Pri tem je potrebno paziti na gumijasta tesnila, katera pred namakanjem odstranim. Drugače pa po vsaki uporabi takoj stelex + voda, pa skozi šobo laks 0,30, pri tem pa po laksu spustiš malo stelexa pa šobo gor pa dol drsaš. Zagotovo nič ne ostane not. Edina težava je ta, da za Sparmax dh-103 ni nadomestnih delov niti na airbrush.si. Potrebujem o-ring za batek pod sprožilcem za dovod zraka, po dveh mesecih pa ga še vedno ni. Težavo blažim tako, da gumico mažem z lekarniškim vazelinom in trenutno ni težav.


Jap na to pa je potrebno paziti ja Smile!
Gemini bom jaz dotoreja uprašal, ko me pokliče nazaj, če bi mel kakšen O-ring za tebe pa da vidmo ali pa če bo kakšen nasvet iz svoje malhe potegnil za rešitev Very Happy!
Vidim da potem uporabljaš mojo tehniko s laksom za čiščenje šobive Laughing! Hmm jaz pa sem dobil pri njih šobo, da je pa ti nisi ali pa igle ??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
wittman42



Pridružen/-a: Pon Jan 2012 10:19
Prispevkov: 354
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned, 15 Jul 2012 10:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

koli99 je napisal/a:
Malo sem gledal na makete.net za sive temeljne barve pa so vse razprodane. Ali je to normano, ali sem naletel na nepravi cas? Sej jih da tudi dobiti v kaksni fizicni trgovini?


Mogoče jih ravno nimajo tistih ko bi jih ti uporabljal, so pač časi dopustov in zdaj je malce zaloga najbrž že pošla Very Happy! Probaj še na hobytank.eu pogledat, nekaj se najde nekje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
gemini



Pridružen/-a: Pon Nov 2007 7:22
Prispevkov: 941
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned, 15 Jul 2012 10:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, tehnika z laksom je res kopirana po tebi in je zelo učinkovita, kar pa se delov tiče, šobe in igle niso problem, o-ringi in recimo silikonsko vodilo šobe pa ja, saj so od Fimotoola le približno take, torej za Sparmaxa neuporabne. Sicer lahko o-ring naročim iz"down under", stane cca 2Eura, s poštnino pa 32. Če lahko kaj zrihtaš se priporočam.
_________________
G... ma vas rad!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
wittman42



Pridružen/-a: Pon Jan 2012 10:19
Prispevkov: 354
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned, 15 Jul 2012 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gemini je napisal/a:
Ja, tehnika z laksom je res kopirana po tebi in je zelo učinkovita, kar pa se delov tiče, šobe in igle niso problem, o-ringi in recimo silikonsko vodilo šobe pa ja, saj so od Fimotoola le približno take, torej za Sparmaxa neuporabne. Sicer lahko o-ring naročim iz"down under", stane cca 2Eura, s poštnino pa 32. Če lahko kaj zrihtaš se priporočam.


What 32€ Question Twisted Evil ? Grrrrrrr naša carin in država, ka odirajo rajo, huje kot v fevdalizmu!
Bom jaz ga kar povprašal če ma kaj v tisti svoji škatli, najbrš se kaj najde tud zate Very Happy , greva popoldne na kofe pa najprej za kolija99 uprašam za AB potem pa še za tebe zrihtam O-ring Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forum :: makete.si forumu -> Orodje in pripomoÄŤki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group