Kazalo po forum :: makete.si forumu forum :: makete.si
pravi maketarski forum
 
 FAQFAQ   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Opremljanje nove delovne sobe
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forum :: makete.si forumu -> Orodje in pripomoÄŤki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Phoinix
Trabi Fahrer!


Pridružen/-a: Pon Sep 2006 21:07
Prispevkov: 1120
Kraj: Britof

PrispevekObjavljeno: Pet, 17 Avg 2012 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem jo dobil v Kranju - LE tehnika, za 50€.
_________________
Flexible is much too rigid, in aviation you have to be fluid. -- Verne Jobst
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Phoinix
Trabi Fahrer!


Pridružen/-a: Pon Sep 2006 21:07
Prispevkov: 1120
Kraj: Britof

PrispevekObjavljeno: Sob, 01 Sep 2012 13:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pod vsemi predlogi in pomoči, lahko danes potegnem črto in rečem... Hvala vsem, začel sem delat.

Pobrusil sem celega He-111, ki je imel dvignjene panelne linije in ga špricnil z Mr. Surfacer. Na začetku se mi je precej mrežilo (kot efekt sladkorne pene), potem pa sem zmanjšal tlak, malo bolj razredčil in efekt je zelo všečen. Takoj se je posušil, noro hitro.

Po razmisleku ali popraviti kitanje ali nadaljevati... sem nadaljeval. Maketa je povsem poskusna, a za kogar je... to ne bo opazil(a). S pomočjo prirejenega šestilca sem zelo hitro začel prenašati linije iz printa na maketo in preden sem se dobro zavedel sem zaključil s kovičenjem in minilo je dve uri...



Je nekaj napakic v gravuri, ampak sem zadovoljen in presenecen kako lepo se dela s tem orodjem.

Najjači time killer ever.
_________________
Flexible is much too rigid, in aviation you have to be fluid. -- Verne Jobst
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Phoinix
Trabi Fahrer!


Pridružen/-a: Pon Sep 2006 21:07
Prispevkov: 1120
Kraj: Britof

PrispevekObjavljeno: Ned, 02 Sep 2012 16:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še ena neznanka.

Kateri kit bi bil primeren za tako drobne praske, kot je gravura? Revellovega sicer uporabljam že dolgo, a ima svoje hibe. Zeleni baje rad stran pade? Tamiya kit?
_________________
Flexible is much too rigid, in aviation you have to be fluid. -- Verne Jobst
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Tomcat Fanatic
Delamaris


Pridružen/-a: Ned Dec 2005 11:52
Prispevkov: 4642
Kraj: Ptuj ! ! !

PrispevekObjavljeno: Ned, 02 Sep 2012 18:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kateri zeleni da stran pada? ? misliš squadron green stufF ? ne vem od kot ti ta info da stran pada...
za male praske pri graviranju, kapljica CA lepila pobrusiš in za na konec še surfacer...
_________________
Life is short! Break the rules! Forgive quickly!Kiss slowly! Love truly, Laugh uncontrollably.
And never regret anything that made you smile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Phoinix
Trabi Fahrer!


Pridružen/-a: Pon Sep 2006 21:07
Prispevkov: 1120
Kraj: Britof

PrispevekObjavljeno: Pon, 10 Sep 2012 17:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za info. Sekundni in pila se izredno obneseta pri popravljanju gravirnih napak.

Še zaključek; zamislil sem si kasetni sistem shranjevanja aktualnih projektov, ki zadošča za 6 manjših maket. Predalnike iz merkurja sem nadgradil z pol mm vivaka, da je vsak, neglede na prah v prostoru, zaprt.






Skoraj sem zaključil graviranje in kovičenje He-111. Dodelati moram še motorje in nekaj detajlov, potem pa dalje na vajo iz washov in weatheringa.








Vzporedno z vadbenim Heinklom pa na hitro mečem skupaj G-4, ki bo nosil staro številko 639. Brez orožja, uvlečeno podvozje, brisanje piste.


_________________
Flexible is much too rigid, in aviation you have to be fluid. -- Verne Jobst
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Phoinix
Trabi Fahrer!


Pridružen/-a: Pon Sep 2006 21:07
Prispevkov: 1120
Kraj: Britof

PrispevekObjavljeno: Sre, 28 Nov 2012 21:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še zadnji del sestavljanke... razstavni prostor. Omara predelana v vitrino, tloris vitrine 500x610 bo zadoščal tudi za največje iz nesestavljene zbirke: Mi-6, 10, 26 (72), Stallion (48 ), Blackhawk (35), Apache, Puma (32).


_________________
Flexible is much too rigid, in aviation you have to be fluid. -- Verne Jobst
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
wittman42



Pridružen/-a: Pon Jan 2012 10:19
Prispevkov: 354
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet, 29 Nov 2012 15:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni kaj lepo spedenano Very Happy!
Vitrina made in home ali kupljena??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Phoinix
Trabi Fahrer!


Pridružen/-a: Pon Sep 2006 21:07
Prispevkov: 1120
Kraj: Britof

PrispevekObjavljeno: Čet, 29 Nov 2012 15:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Znanec mi jo je pridelal iz običajne omare. Relativno malo dela, posrečeni elementi, pa je uspelo.
_________________
Flexible is much too rigid, in aviation you have to be fluid. -- Verne Jobst
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
koli99



Pridružen/-a: Pon Jul 2012 14:23
Prispevkov: 181

PrispevekObjavljeno: Čet, 29 Nov 2012 16:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A ta he-111 je od monogama 1/48 z V1?

In se nekaj - kje si dobil tista ravnila z krogi? Bi mi prisla zelo prav...

Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Phoinix
Trabi Fahrer!


Pridružen/-a: Pon Sep 2006 21:07
Prispevkov: 1120
Kraj: Britof

PrispevekObjavljeno: Pet, 28 Dec 2012 22:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oprosti, nisem opazil vprašanja; maketa je stara revellova 1:72. Ravnila sem dobil na ebayu, Hasegawa Tritool - o tem sem pisal kako stran nazaj. So pa odkar jih imam, nepogrešljiva.

Danes sem preizkusil RB-jeve žagice, zato sem meril kar visoko in presenečen uspel v kakih 5' dela:


_________________
Flexible is much too rigid, in aviation you have to be fluid. -- Verne Jobst
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Phoinix
Trabi Fahrer!


Pridružen/-a: Pon Sep 2006 21:07
Prispevkov: 1120
Kraj: Britof

PrispevekObjavljeno: Pet, 12 Apr 2013 15:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj se je že govorilo o injekcijskih iglah kot pripomočkih za skrečiranje, pa sem danes tudi opravil nakup. Igle se dobi (v polnem arsenalu) le v glavnih lekarnah npr. v Kranju na Bleiweisovi. Cene so super:


_________________
Flexible is much too rigid, in aviation you have to be fluid. -- Verne Jobst
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pkrasna
JRViPVO


Pridružen/-a: Tor Avg 2007 18:51
Prispevkov: 2443
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet, 12 Apr 2013 20:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Igle so precej poceni jaz jih vzamem kar cel paket po 100 komadov, ker jih potrebujem za brizganje smole. Dajo se tudi nabaviti ali naročiti pri sanolaborjih in podobnih tgovinah.
_________________
https://www.primozkrasna.com/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bastardo



Pridružen/-a: Sre Sep 2006 14:07
Prispevkov: 2106
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob, 13 Apr 2013 7:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Heh, zurka je bila, ko sem jaz prisel po tovrstne igle v lekarno v Zalcu (mesto narkomanov) z dolgo cupo in metalskim fiksom... Laughing Me je teta za salterjem mal cudno gledala in sm mogu pojasnit, za kaj jih potrebujem... Laughing Ob mojem "Delam maketo Fiata 131 in rabim tanke kovinske cevke za pante za vrata in sem na forumih bral, da so take igle zakon za to in ce hocete, Vam lahko prinesem maketo pokazat, ko bo koncana..." se je pa samo nasmejala in mi postregla z vsemi moznimi iglami in na koncu sva celo udarila kratko debato o maketarstvu... Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Josip
Modellbaupolizeihauptkommissar


Pridružen/-a: Sob Dec 2012 0:14
Prispevkov: 1808
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned, 14 Apr 2013 7:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej ne prestolnica, ampak Žalec, Velenkovac itd...?
Vedno me je zanimalo kako živijo, dilajo in po kakšnih cenah preprodajajo drogo narkomani iz province?

Ja, igle so poceni ampak malce pogrešam raznolikost kalibrov.
_________________
Live and let die
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bastardo



Pridružen/-a: Sre Sep 2006 14:07
Prispevkov: 2106
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon, 15 Apr 2013 7:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O cenah nimam pojma, ker sta edini drogi v zivljenju, ki ju konzumiram, cokolada in BMX Wink

Saj imas na voljo vec razlicnih debelin in dolzin igel. Malce povprasaj. Meni je takrat lekarnicarka servirala vsaj 5 ali vec razlicnih tipov igel Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forum :: makete.si forumu -> Orodje in pripomoÄŤki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group