Kazalo po forum :: makete.si forumu forum :: makete.si
pravi maketarski forum
 
 FAQFAQ   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Honda GoldWing / Fujimi 1:15
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forum :: makete.si forumu -> Vozila
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Sre, 22 Feb 2012 16:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Question Pray Question Pray Question Pray















_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Sre, 22 Feb 2012 16:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi med "poziranjem" za slikanje mi je nekaj uspelo odlomit Embarassed Embarassed Embarassed , vendar se ne spomnim več kaj Embarassed Embarassed Embarassed , toda uspelo mi je prilepit nazaj in takoj za temk sem Hondo spvil na varno ... Josip itak ne morre, Japonec je verjetno ves čas pijan, ker še sedaj ni ugotovil, da mu manjka "krmilna palica" (?), ostali trije pa so dovočj pametni, da se z njo ne bi vozili v ......................................... kantino ... Wink



_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Sre, 22 Feb 2012 17:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Antene za radio v kompletu ni bilo (???) in tudi v navodilih nima svoje številke, zato sem jo naredil iz igle (?) bucke (?) ... Idea Dancing
Mogoče jo bom celo pobarval v črno, kakršna je v navodilih, če ................................ se bom spomnil ... Embarassed Embarassed Embarassed
_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
1107
Žrtev komunističnega nasilja
Žrtev komunističnega nasilja


Pridružen/-a: Čet Sep 2006 8:01
Prispevkov: 3532
Kraj: Spodnja Šiška

PrispevekObjavljeno: Čet, 23 Feb 2012 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Roberto, ker vidim, da si proti koncu s temle motorčkom, ti svetujem, da z pomočjo računalnika narediš svojo registrsko tablico, ker vem, da si rad vozil motor in naj bo to potem tvoj novi srečni motor!

najprej zmeri ploščico za tablico in potem si izdelaj svojo in jo prilepi na prostor za registracijo.

Tudi glede slik, sedaj je lepo vreme in postavi motor na sončno svetlobo, da se bodo vidle vse malenkosti. Slikaj ga tudi pod kotom, ne samo od spredaj in od strani.
_________________
Bog je rabil 50000 let, da je iz opice naredil človeka.
Komunizem samo 50, da je iz človeka naredil opico.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Čet, 23 Feb 2012 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obljubim, da bom poslikal tudi "pod kotom", če ........................ se bomk spomnil, ker je bilo dopoldne za danes že dovolj maketarstva in moram po kosilu še malo hodit, ker je lepo vreme ...

Zjutraj sem najprej razveselil sam sebe, ker sem ogotovil da "kabla" za slušalke ne bo treba segrevat v vroči vodi, ker je samo oblečen s plastiko, znotraj pa je "drat" ... Dancing






_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Čet, 23 Feb 2012 12:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spomnil sem se tudi na zlomljeno stopalko (?) za zadnjo zavoro in s "tretjo roko" mi jo je uspelo "popravit" ... Dancing Dancing Dancing





Vmes ko sem čakal, da bo lepilo "prijelo" sem na slušalke nalepil tudi "kabel" ...





Za to delo semk porabil ravno toliko časa, da ... Dancing Dancing Dancing Dancing Dancing Dancing Dancing



_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Čet, 23 Feb 2012 12:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kabel slušalk mi je uspelo vlepit tudi v radio ... Dancing





Slušalke sem "obesil" na krmilo (?), ker drugega primernega mesta NI ...



_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Čet, 23 Feb 2012 12:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spomnil sem se tudi, da moram s črno barvo pobarvat še anteno, zato sem storil tudi to ... Dancing Dancing Dancing






_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Čet, 23 Feb 2012 12:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iz precej velike škatle je nastala dokaj majhna (?) maketa ... Question



_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Čet, 23 Feb 2012 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naredil sem vsaj dve veliki napaki. Prva so nalepke, ker mi razen "tablice" ni uspelo namestiti nobene, to pa zaradi tega, ker recimo nalepka na rezervarju ni cele nalepka "v celoti" temveč samo "po črtah" in ko nalepko zmočim, jo kasneje ne znam pravilno namestiti, ker sem mi po "zapuščsanju" podloge, nagrbanči (?) in ?????, recimo zlepi sama sabo ?????
Druga napaka pa je mogoče samo trenutna, ker sem se z nametitvijo "kabla" za slušalke tako namučil in mi brez "tretje roke" sploh ne bi uspelo, tako da sem "zajle" za prednjko zavoro in sklopko "olložil za nedoločen čas" ... Embarassed Embarassed Embarassed


















_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Čet, 23 Feb 2012 15:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo pred današnjim kosilom je poštar prinesel izvid torkovega pregleda na Polikliniki, kjer sem dobil tudi blokado levega kolka, zato je v izvidu pisalo, počivati vsaj 10 dni, zato je današnja hoja odpadla ... Embarassed

Torej mi ni ostalo drugega, kakor Maketarstvo ... Wink

Imel sem dober namen prilepiti tudi "zajle", vendar dlje kot do "razmežljavanja" (?) plastične (gumijaste ???) vrvice nisem prišel, ker so moje roke in prsti preveč NEnatančni, da bi tako tanko "vrvico" lahko prilepil na še manji del ... Tudi s "tretjo roko" si nisem mogel pomagati, ker so "čeljusti" (?) nazobčene in vrvica nikakor noče stati, kakor bi si jaz želev ... Embarassed



_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Čet, 23 Feb 2012 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naredil sem tudi štiri fotografije "pod malo različnimi koti" (?). Bo to zadoščalo Question Question Question












_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Čet, 23 Feb 2012 15:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

1107 je napisal/a:

... ti svetujem, da z pomočjo računalnika narediš svojo registrsko tablico, ker vem, da si rad vozil motor in naj bo to potem tvoj novi srečni motor!



To bom naredil, če .......................................................... mi bo uspelo dobiti maketo Yamaha Fazer 1000 ... Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray
_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Čet, 23 Feb 2012 15:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray Pray








Dancing Dancing Dancing
_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Čet, 23 Feb 2012 15:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali mi jo lahko kdo "zrihta" ... Question Question Question Pray Pray Pray
_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Pet, 24 Feb 2012 11:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej sem mislil, da bom neraven material za Hondine "zajle" naredil iz 0,2 mm ribiškega laksa in ga pobarval v črno, toda ker se zavedam svoje nerodnosi in se bojim, da bom pri Hondi še kaj polomil, tega ne bom počel, oziroma mogoče kdaj v prihodnosti ... Question

V delavnici sem danes dal na mizo CORVETE CR 5, pri kateri me je predvsem zanimalo, katere barve so in katerih ni, in pri tem ugotovil, da res manjka samo 12 YELOW, če so ostale barve še uporabne, ker jih nisem odpiral .. Pray Pray Pray

Vendar to še ne bo moj naslednji "projekt", ker sem si iz delavnice prinesel FW-190, za kar me je še dodatno navdušila pozitivna kritika ...


http://makete.si/viewtopic.php?t=6003&highlight=fw190


Recimo, da sta delavnica in letala pod to temo, zato v prihodnjih dneh ...





Spomil sem se še enega vprašanja. "Steklene posodice" za mešanje barv, ali tudi za njihovo skladiščenje, oziroma pretakanje iz original posode v stekleno ??? Zakaj sprašujem ??? Če je amo za pripravljanje uporabne zmesi, potem se cena barve "skoraj" ne zviša, če pa je tudi za skladiščenje, pa cena avtonmatiično naraste za 2,5 €, kolikor stane steklena posoda ... Embarassed



_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Ned, 26 Feb 2012 18:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V knjigi o poškodbah glave piše, da je izguba občutka za čas nekaj "normalnega" ... Pogledal sem datum moje prve objave o Hondi in ugotovil, da je bilo to še ta mesec ... Toliko, da nisem hotel preveiti še letnico ... Embarassed d'oh! Embarassed d'oh! Embarassed d'oh! Embarassed
_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Ned, 26 Feb 2012 19:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Toliko sem bil prej siten, ? , da sem se zopet spomnil, da Hondi manjkajo še "zajle". Zato sem šel v delavnico in "zajlo" iz kompleta vpel med dva ročna primeža, ki sem ju, med ostalimi, sestavil sam na oceni ... na Soči in katera zelooo upam, da bosta vrvico uravnala (?) enkrat v prihodnosti ... Wink



_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Tor, 28 Feb 2012 16:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Šele v tem trenutku lahko napišem, da je Honda končana, ker sem prilepil vse tri "zajle". Dancing Dancing Dancing Brez sekundnega lepila in pincete, NE ... Embarassed

















Dancing Dancing Dancing









_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pingi



Pridružen/-a: Sre Okt 2007 13:27
Prispevkov: 52
Kraj: Selnica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Tor, 28 Feb 2012 17:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žaromet si pozabil maskiran Wink
_________________
Danes je sreča name pokazala s prstom.
Na žalost je bil prst sredinec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Tor, 28 Feb 2012 17:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Question Question Question Question Question Question Question

Embarassed
_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Čet, 01 Mar 2012 9:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker me je danes zjutraj pričakal mail, da je rumena barva za Corvete že kupljena in ker nimam prav nobenega občutka za merilo 1:25 sem odšel odpreti škatlo in izmeril šasijo (?). 18 cm dolžine bo moja največja maketa do sedaj in mislim tudi, da bo en "lonček" rumene barve dovolj. Mislim, da sem videl 4 "drevesca", tako da bo delov za barvanje VEČ kot dovolj ... Ko bom začel z gradnjo, bom seveda odprl novo temo in vsak nasvet bo več kot DOBRODOŠEL ... Pray Applause Pray Applause Pray Applause






_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Čet, 01 Mar 2012 10:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno že veste, toda mogoče kdo še ne ... Vse Revellove barve ...

Emajl barve:

http://www.revell.de/fileadmin/images/Download/Farbtafeln/Farbtafeln_Email_EN.pdf

Vodne (?) berve:

http://www.revell.de/fileadmin/images/Download/Farbtafeln/Farbtafeln_Aqua-Color_en.pdf
_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Pet, 09 Mar 2012 18:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Iščem in iščem, toda ne najdem ...". Ali je še kdo objavil sestavljanje kakšnega "mopeda" ??? Tudi na Makete.net, med vozili, nisem našel ničesar ... Embarassed Embarassed Embarassed
_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 14:11
Prispevkov: 3541
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Pet, 06 Apr 2012 16:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Question





Question Question





Question Question Question





Wink
_________________
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forum :: makete.si forumu -> Vozila Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group