Kazalo po forum :: makete.si forumu forum :: makete.si
pravi maketarski forum
 
 FAQFAQ   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

FW-190A-4 (RESIN + Eduard 1/48) 18.4.
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forum :: makete.si forumu -> Delavnica
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gregax
rezervni Fausto


Pridružen/-a: Sre Dec 2005 14:40
Prispevkov: 3181

PrispevekObjavljeno: Čet, 19 Jan 2023 13:33    Naslov sporočila: FW-190A-4 (RESIN + Eduard 1/48) 18.4. Odgovori s citatom

Očitno je sezona Focke-wulfow 190. Po končanem A-8, ki je po pravici povedano, služil temu, kako gre maketa skupaj, je zdaj na vrsti malo bolj resna izdelava. Verzija A-4, ki jo nameravam popolnoma razkopat. Pravzaprav imam namen vdelati vse rezinske in jedkane dodatke, ki so se mi nabrali z leti, plus še nekaj samogradnje/3D printa.

Zaenkrat je ideja tale kamuflaĹľna shema letala, ki ga je pilotiral letalski as Erich Rudorffer v Afriki leta 1943. (kaj veÄŤ pa bo o njem napisal deĹľurni zgodovinar Eberle) Smile

Najbolje, da se lotim, ÄŤe hoÄŤem to zakljuÄŤit do Mosona...






_________________
Jaga's & Kotzina's favourite B*tch & "Koliščar"
http://xairscalemodels.blogspot.si/


Nazadnje urejal/a gregax Tor, 18 Apr 2023 13:57; skupaj popravljeno 8 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Tomcat Fanatic
Delamaris


Pridružen/-a: Ned Dec 2005 11:52
Prispevkov: 4642
Kraj: Ptuj ! ! !

PrispevekObjavljeno: Čet, 19 Jan 2023 19:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Shocked pa da vidimo to mojstrovino...
kaj motor in ostali dodatki razen plehovja so 3D print ali smola?
_________________
Life is short! Break the rules! Forgive quickly!Kiss slowly! Love truly, Laugh uncontrollably.
And never regret anything that made you smile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TISO
policijski F.F.Coppola


Pridružen/-a: Ned Dec 2005 13:35
Prispevkov: 2684
Kraj: Kujnce, vojvodina �tajerska

PrispevekObjavljeno: Sob, 21 Jan 2023 18:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tomcat Fanatic je napisal/a:
Shocked pa da vidimo to mojstrovino...
kaj motor in ostali dodatki razen plehovja so 3D print ali smola?

Izgleda smola
_________________
"I am the punishment of God...If you had not committed great sins, God would not have sent a punishment like me upon you"
Genghis Kan

Si Vis Pacem, Para Vinum
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Eberle



Pridružen/-a: Sre Sep 2010 9:55
Prispevkov: 696
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned, 22 Jan 2023 1:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Grega, nekaj o letalu in nekaj o pilotu bi moral napisati avtor makete. Po pravici povedano jaz raje dodam malo zgodovine skupaj s kritiko makete, če se že ponudi taka prilika. Evo, bom vseeno napisal malo o pilotu, o katerem do danes nisem imel pojma in stavim, da velika večina naših maketarjev tudi ne. Rudorffer je bil res tak "kaliber" , da malo takih.

Erich Rudorffer je bil 7. najuspešnejši pilot lovec v zgodovini z 222 zmagami, od katerih jih je 136 dosegel v Rusiji, 26 v severni Afriki in 60 nad zahodno Evropo. Zadnjih 12 zmag je dosegel z Me-262. Večkrat je dosegel več kot 5 zmag v enem dnevu ali celo v enem samem bojnem poletu. Temu se je reklo, da si "as enega dne"(vemo, da si je naziv "as" prislužil vsak pilot, ki je v karieri dosegel vsaj 5 zmag). Rudorffer je v severni Afriki 9. februarja 1943 s svojim A4 v 32-ih minutah sestrelil 8 Angležev. V Rusiji, ko se je boril v JG54, je 6. novembra 1943 v 17-ih minutah dosegel 13 zmag, saj je sestrelil 8 Yak-ov7 in 5 Yak-ov 9.

Še en nor podatek o Rudorfferju. Kar 16-krat so ga sestrelili- ali protiletalska ali sovražni lovci, od tega se je devetkrat reševal s padalom.

Po vojni je letel z DC-2 in DC-3 v Avstraliji, nato je letel za PanAm, nazadnje pa je bil v sluĹľbi v drĹľavni agenciji za civilno letalstvo v NemÄŤiji. Umrl je leta 2016 star 98 let.

Kdor želi še več izvedeti o Rudorfferju, o njegovi karieri pri Luftwaffe in njegovih zmagah, si lahko prebere na tem linku:

https://en.wikipedia.org/wiki/Erich_Rudorffer

Ĺ e nekaj slik:

Na prvi sliki je Rudorffer v kabini svojega A3(W.Nr.130432) v Abbevillu aprila 1942





Rudorffer v svojem A4, Tunis, februar 1943





Ĺ e ena slika Rudorfferjevega A4. Slika je vzeta iz filma, ki ga je posnel sam Rudorffer





LP
Aleš
_________________
http://eberlemodel.blogspot.com/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Politicni Komisar
spektroskopsko oko


Pridružen/-a: Sre Sep 2006 16:15
Prispevkov: 6338
Kraj: VRHNIKA-Lošca- (Logat"čan)

PrispevekObjavljeno: Pet, 27 Jan 2023 7:01    Naslov sporočila: Focke A-4 Odgovori s citatom

Zanimiv projekt in ta ÄŤas se ukvarjate
z zmagami ,ki nikoli niso realne.

Je pa Rudorferjev Tuniziski Focke bolj
slab v referencah o shemi in še čem
,ki je bolj pomeben za maketo ,kot pa
kolkrat ustreli top. Rolling Eyes

Ta profil na zaÄŤetku iz profile publications iz 70 let
je dosti blizu realni shemi .
Jaz sem Rudolferja delal pred leti za naroÄŤnika in
je takrat zbral veliko slik in podatkov.

https://falkeeins.blogspot.com/2018/02/fw-190-iijg-2-in-tunisia-in-colour.html

Le v akcijo "penzel in lim pa reference"

"N"Jaaaa
P.k
_________________
MAKETARSKA SREÄŚANJA
( Clementino caffe)in Pri ŽABARJU!!
z P.k. =17-let
Maketar Ĺľe 49 let.


https://www.youtube.com/watch?v=yvaWPeoBgjk


P.k ja.-l
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregax
rezervni Fausto


Pridružen/-a: Sre Dec 2005 14:40
Prispevkov: 3181

PrispevekObjavljeno: Tor, 31 Jan 2023 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takole, začel sem z mesarjenjem. Najprej sem povrtal vse lopute, ki jih nameravam odpret, polajštal notranjost trupa s stirenskimi profili, napopal nekaj kosov, ki sem jih zrisal in sprintal. Na hitro pihnil, wash pa še sledi.







[/img]
_________________
Jaga's & Kotzina's favourite B*tch & "Koliščar"
http://xairscalemodels.blogspot.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Saso Krasovec



Pridružen/-a: Pet Okt 2009 7:16
Prispevkov: 142
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Sre, 01 Feb 2023 6:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

B R A V O Very Happy
_________________
Sa�o Kra�ovec, Kranj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bastardo



Pridružen/-a: Sre Sep 2006 14:07
Prispevkov: 2106
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre, 01 Feb 2023 7:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vidim, da bo res treba investirat v 3D printer....

Lep (in hiter) napredek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregax
rezervni Fausto


Pridružen/-a: Sre Dec 2005 14:40
Prispevkov: 3181

PrispevekObjavljeno: Sre, 01 Feb 2023 9:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bastardo je napisal/a:
Vidim, da bo res treba investirat v 3D printer....

Lep (in hiter) napredek.


Ja, nakup printerja danes ni več problem. Problem se je naučit programe, s katerimi se oblikuje stvari, ki jih nameravaš printat.
_________________
Jaga's & Kotzina's favourite B*tch & "Koliščar"
http://xairscalemodels.blogspot.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Bastardo



Pridružen/-a: Sre Sep 2006 14:07
Prispevkov: 2106
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre, 01 Feb 2023 11:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na faksu sem se dosti igral s CATIA-o, lansko zimo pa s Fusion 360. Ta del mi je dokaj jasen, sploh za to, kar bi jaz oblikoval (dodatki za avto makete in diorame).

Bolj me muči prostor za printer in morebitne vonjave, ki se sproščajo zaradi smole. Stanovanje pa mali otrok pa take pa to Mr. Green
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregax
rezervni Fausto


Pridružen/-a: Sre Dec 2005 14:40
Prispevkov: 3181

PrispevekObjavljeno: Sre, 01 Feb 2023 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bastardo je napisal/a:
Na faksu sem se dosti igral s CATIA-o, lansko zimo pa s Fusion 360. Ta del mi je dokaj jasen, sploh za to, kar bi jaz oblikoval (dodatki za avto makete in diorame).

Bolj me muči prostor za printer in morebitne vonjave, ki se sproščajo zaradi smole. Stanovanje pa mali otrok pa take pa to Mr. Green


To je res ja. Boljše kot imeti printer je imeti prijatelja, ki ima printer Smile
_________________
Jaga's & Kotzina's favourite B*tch & "Koliščar"
http://xairscalemodels.blogspot.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Tomcat Fanatic
Delamaris


Pridružen/-a: Ned Dec 2005 11:52
Prispevkov: 4642
Kraj: Ptuj ! ! !

PrispevekObjavljeno: Sre, 01 Feb 2023 19:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kaj si mogoÄŤe rep menjaval ?
_________________
Life is short! Break the rules! Forgive quickly!Kiss slowly! Love truly, Laugh uncontrollably.
And never regret anything that made you smile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregax
rezervni Fausto


Pridružen/-a: Sre Dec 2005 14:40
Prispevkov: 3181

PrispevekObjavljeno: Čet, 02 Feb 2023 12:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tomcat Fanatic je napisal/a:
kaj si mogoÄŤe rep menjaval ?


Tudi ja.... dolga zgodba, na katero nisem najbolj ponosen. Smile
_________________
Jaga's & Kotzina's favourite B*tch & "Koliščar"
http://xairscalemodels.blogspot.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Politicni Komisar
spektroskopsko oko


Pridružen/-a: Sre Sep 2006 16:15
Prispevkov: 6338
Kraj: VRHNIKA-Lošca- (Logat"čan)

PrispevekObjavljeno: Čet, 02 Feb 2023 12:35    Naslov sporočila: Foke Odgovori s citatom

NajbrĹľ je bil dremell razigran Confused

"N"jja aa
P.k
_________________
MAKETARSKA SREÄŚANJA
( Clementino caffe)in Pri ŽABARJU!!
z P.k. =17-let
Maketar Ĺľe 49 let.


https://www.youtube.com/watch?v=yvaWPeoBgjk


P.k ja.-l
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kotzina
JCM800


Pridružen/-a: Pon Dec 2005 8:43
Prispevkov: 980
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet, 02 Feb 2023 12:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Del z debato o priznanju zmag sem prenesel na svojo temo v "strokovne debate"
Smile
_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregax
rezervni Fausto


Pridružen/-a: Sre Dec 2005 14:40
Prispevkov: 3181

PrispevekObjavljeno: Pon, 20 Feb 2023 16:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo napredka...

Kabina je mix rezina, quinte in HGWja. En pas še manjka, ker naj bi na koncu visel iz kabine.







Motor BMW801 - narejen na nekje 80%. Manjka še en kup kablovja, ki ga bom namestil ob končni sestavi.







Zaenkrat vse lepo paše, počasi bom zaprl trup.

_________________
Jaga's & Kotzina's favourite B*tch & "Koliščar"
http://xairscalemodels.blogspot.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Eberle



Pridružen/-a: Sre Sep 2010 9:55
Prispevkov: 696
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon, 20 Feb 2023 23:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo ti gre- samo rdeča nalepka z napisom Achtung na oklepni plošči se mi zdi prevelika. Nisem še videl fotografije Fw s tako velikim napisom.







Če pa pogledamo fotografijo Rudorfferjevega A4 iz Tunisa, ki sem jo objavil na začetku tvoje delavnice pa se zdi, da je ta napis res malo večji, še bolj pa bega višina naslonjala za glavo- verjetno gre za "optično prevaro" ali kaj takega. Bo kak strokovnjak za stare fotografije vedel kaj povedati.
_________________
http://eberlemodel.blogspot.com/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bastardo



Pridružen/-a: Sre Sep 2006 14:07
Prispevkov: 2106
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor, 21 Feb 2023 9:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta motor je maketa zase... Shocked To je ja škoda zapret v trup Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomcat Fanatic
Delamaris


Pridružen/-a: Ned Dec 2005 11:52
Prispevkov: 4642
Kraj: Ptuj ! ! !

PrispevekObjavljeno: Tor, 21 Feb 2023 14:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

izgleda odliÄŤno... motor pa je res maketa zase...
_________________
Life is short! Break the rules! Forgive quickly!Kiss slowly! Love truly, Laugh uncontrollably.
And never regret anything that made you smile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregax
rezervni Fausto


Pridružen/-a: Sre Dec 2005 14:40
Prispevkov: 3181

PrispevekObjavljeno: Pon, 06 Mar 2023 15:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rinemo naprej brez odmora... Tesanje, predelave, dodelave, izdelave se nadaljujejo.
















_________________
Jaga's & Kotzina's favourite B*tch & "Koliščar"
http://xairscalemodels.blogspot.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Eberle



Pridružen/-a: Sre Sep 2010 9:55
Prispevkov: 696
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon, 06 Mar 2023 18:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super!!!!
_________________
http://eberlemodel.blogspot.com/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomcat Fanatic
Delamaris


Pridružen/-a: Ned Dec 2005 11:52
Prispevkov: 4642
Kraj: Ptuj ! ! !

PrispevekObjavljeno: Pon, 06 Mar 2023 18:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krasno.. kako delebo plastiko si pustil na spodnji strani kril za krilne kanone ? Shocked Shocked Shocked Shocked

Na zgornji in spodnji polovici kril sem moral tako stanjšat
plastiko, da se je videlo skozi. Kljub temu, da sem tudi rezinski
kos odbrusil na maksimum. Aires je tukaj odpovedal...
_________________
Life is short! Break the rules! Forgive quickly!Kiss slowly! Love truly, Laugh uncontrollably.
And never regret anything that made you smile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Politicni Komisar
spektroskopsko oko


Pridružen/-a: Sre Sep 2006 16:15
Prispevkov: 6338
Kraj: VRHNIKA-Lošca- (Logat"čan)

PrispevekObjavljeno: Tor, 07 Mar 2023 9:43    Naslov sporočila: Foke Odgovori s citatom

Lep napredek tale "razhovdran" focke.


"N"Jaaa
P.k
_________________
MAKETARSKA SREÄŚANJA
( Clementino caffe)in Pri ŽABARJU!!
z P.k. =17-let
Maketar Ĺľe 49 let.


https://www.youtube.com/watch?v=yvaWPeoBgjk


P.k ja.-l
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Radom



Pridružen/-a: Čet Sep 2006 13:06
Prispevkov: 1625
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre, 08 Mar 2023 12:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uf, vsak ÄŤast, dvomim, da se mi bo kdaj dalo tako razdret maketo.

Še kratko vprašanje, katero lepilo uporabljaš za lepljenje PE delčkov za zakrilca? Na slikcah ni nikjer videti nobenih sledi lepila, meni to redko uspe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregax
rezervni Fausto


Pridružen/-a: Sre Dec 2005 14:40
Prispevkov: 3181

PrispevekObjavljeno: Čet, 09 Mar 2023 19:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Radom je napisal/a:
Uf, vsak ÄŤast, dvomim, da se mi bo kdaj dalo tako razdret maketo.

Še kratko vprašanje, katero lepilo uporabljaš za lepljenje PE delčkov za zakrilca? Na slikcah ni nikjer videti nobenih sledi lepila, meni to redko uspe.


Uporabljam navaden loctite. Nanašam ga z zelo tanko žičko,, kar je viška, pa potem očistim z debonderjem za sekundno lepilo. To je tekočina, s katero se da tudi razlepit Sekundno lepilo, če kaj narobe zalepiš. Fina reč.
_________________
Jaga's & Kotzina's favourite B*tch & "Koliščar"
http://xairscalemodels.blogspot.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forum :: makete.si forumu -> Delavnica Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group