Kazalo po forum :: makete.si forumu forum :: makete.si
pravi maketarski forum
 
 FAQFAQ   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Maskiranje s pomočjo UHU Tac-a

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forum :: makete.si forumu -> Triki in nasveti
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Doktor Flanker
jedrt


Pridružen/-a: Sre Sep 2006 13:30
Prispevkov: 3705
Kraj: The Jester Colony

PrispevekObjavljeno: Sob, 30 Sep 2006 11:46    Naslov sporočila: Maskiranje s pomočjo UHU Tac-a Odgovori s citatom

UHU Tac (v tujini tudi Blue Tac in podobno) je gumijasta snov, namenjena pritrjevanju posterjev ipd. na stene. Zadeva je rahlo oprijemljiva in se prav lahko odstranjuje iz površine. Dobi se ga ponavadi v vseh trgovinah, kjer prodajajo UHUjeve izdelke, cene pa se gibljejo nekje med 250 in 350sit.



Z UHU Tacom lahko maskiramo prelivne kamuflaže, pri katerih ni ostrih robov, le-ta pa nam da zelo dobre rezultate z le malo truda.

Postopek maskiranja

Od vrstice blokcov odtrgamo del Taca (odvisna kako dolgo linijo bomo maskirali) in ga začnemo svaljkati. Svaljkamo ga dovolj dolgo, da nastane lepa valjasta oblika. Le-to potem nanesemo na površino makete, ter zakrivimo, kakor želimo, da nam rob kamuflaže poteka.


Nato z maskirnim trakom ali tekočim maskirnim sredstvom, zamaskiramo vmesne dele, ki jih ne bomo barvali.


Ko zadevo pobarvamo, in se barva seveda posuši, začnemo počasi odstranjevati masko. V primeru, da se delček Taca prilepi na površino, ga lahko preprosto odstranimo z Tesa trakom ali Tamiyinim masking trakom.
Rezultat pa je potem takšen:


Za dodatne informacije pa me povprašajte na forumu...
_________________
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
SmukY



Pridružen/-a: Sre Sep 2006 13:56
Prispevkov: 663
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon, 21 Apr 2008 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam kveščen, jaz sem od fotra dobil malo starejši UHU Tac in je bil samo v foliji zapakiran. Tiste kartonske pakungice ni bilo zraven ker jo je moj oče zavrgel, zato ne vem kater uhu tac imam. Moj Tac je rumene barve in sem ga včeraj prvič uporabil - rezultat: Pustil mi je sledove na fantomu + barva ni najbolje izpadla, zato moram postopek ponoviti še enkrat. Definitivno pa ga ne bom s tem tacom, ki ga imam, saj se bojim da mi bo spet zjebal maketo. Zadaj je na PVCju naprintano UHU U-tac. To je verjetno napačen maskirc? Kateri Taci obstajajo in kakšna je razlika med njimi? In seveda, kateri je najboljši za maskirati?

Nazadnje urejal/a SmukY Pon, 21 Apr 2008 16:08; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Diablo
die Mensch-Maschine


Pridružen/-a: Ned Okt 2006 10:39
Prispevkov: 5979

PrispevekObjavljeno: Pon, 21 Apr 2008 15:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko potegneš ta hec iz makete pa se kaj pozna lepo napraviš kroglico in z njo pritiskaš po sledeh in jih bo potegnila nase. Wink Drugače pa ni važno kakšne barve je. Edino kar sem opazil da sčasoma postane ali bolj trd ali bolj pocast odvisno od tipa pa od števila uporab. Smile Sicer pa je najbolje vedno s svežim to počet.
_________________
LP

Diablo

"Death Makes an Artist"

UJETI TRENUTKI
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
silvopst
maketarski ninja


Pridružen/-a: Tor Sep 2006 7:42
Prispevkov: 2676
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor, 22 Apr 2008 6:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam uporabljam izključno Uhu Tac. In to vedno svežega. Nikoli dvakrat istega. In do sedaj je bil vedno tovarniško bel.
Sicer pa je med maketarji na "zahodu" zelo popularen Blue Tac.
Barva Taca ne bi smela biti večji problem. Si siguren, da imaš lepilni plastelin. Da ni slučajno klasični Question Ta pa pušča sledove,...
_________________
LP Silvo

Life is too short to drink bad wine
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SmukY



Pridružen/-a: Sre Sep 2006 13:56
Prispevkov: 663
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre, 23 Apr 2008 17:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uporabil sem UHU Tac rumene barve. Sem pa danes našel v mladinski knjigi belega in ga bom danes uporabil na fantomu. Hvala za pomoč obema.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
denilson



Pridružen/-a: Pet Jan 2008 19:38
Prispevkov: 24

PrispevekObjavljeno: Pon, 08 Mar 2010 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

eh....evo imam točno takega....



in kaj se je zgodilo lepo, maskiram maketo, počakam da se lepo posuši, odstranim tac in za njim ostane mastni madež kjer je bil priliman....a se je še komu to zgodilo uporabil sem čisto novega..sam posvalko sem ga....?? Twisted Evil
_________________
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomcat Fanatic
Delamaris


Pridružen/-a: Ned Dec 2005 11:52
Prispevkov: 4642
Kraj: Ptuj ! ! !

PrispevekObjavljeno: Pon, 08 Mar 2010 21:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

to ni nič... delaj dalje..
_________________
Life is short! Break the rules! Forgive quickly!Kiss slowly! Love truly, Laugh uncontrollably.
And never regret anything that made you smile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
denilson



Pridružen/-a: Pet Jan 2008 19:38
Prispevkov: 24

PrispevekObjavljeno: Pon, 08 Mar 2010 21:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tomcat Fanatic je napisal/a:
to ni nič... delaj dalje..
....

Question Question

am kje se bo to izničilo pri lakiranju?

-kajti nameravam ponovno barvat........!
_________________
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dejan
sabredog


Pridružen/-a: Tor Nov 2006 16:00
Prispevkov: 332

PrispevekObjavljeno: Pon, 08 Mar 2010 21:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mastne roke Question Idea Question
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Diablo
die Mensch-Maschine


Pridružen/-a: Ned Okt 2006 10:39
Prispevkov: 5979

PrispevekObjavljeno: Pon, 08 Mar 2010 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

parkrat zalepi in odlepi eno lepo kroglico na tistem mestu pa bo izginilo. Wink
_________________
LP

Diablo

"Death Makes an Artist"

UJETI TRENUTKI
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forum :: makete.si forumu -> Triki in nasveti Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group