Kazalo po forum :: makete.si forumu forum :: makete.si
pravi maketarski forum
 
 FAQFAQ   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Glanzer
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forum :: makete.si forumu -> Triki in nasveti
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
_Sn4Ke_



Pridružen/-a: Sre Sep 2006 13:44
Prispevkov: 86
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned, 04 Nov 2007 15:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni. Tudi jaz sem si kupil glanzer. Evo slikico.



Ugotovil sem že, da takoj ko se posuši en nanos z čopičem, ni vredu it še enkrat. Saj se grodi tole.




Pa tudi ko sem dal na en delček 1 sloj z čopičem, so nastale tu pa tam (sicer težko vidne) lise.

Kaj delam narobe? Ga morem redčit? Raje nanašat z AB? Nekje sem zasledil da tudi prozorni plastiki da bolj steklen videz, je to res?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Radom



Pridružen/-a: Čet Sep 2006 13:06
Prispevkov: 1625
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned, 04 Nov 2007 18:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najaboljše je z AB, enakomeren tanek sloj, če boš pretiraval, ti bo hitro vse teklo po maketi. Ni treba nič redčit, pritisk na kompresorju pa bribližno enak kot za klasične barve. Če že delaš s čopičem, investiraj v čim mehkejšega, pa da ne pušča dlak. Ampak ne zalivaj makete, le enakomerno in nežno popenzlaj zadevo, pa pazi, da se ti ne delajo kapljice na površini. Tiste bele lise so ravno zaradi takih "presežkov" Glanzerja na enem mestu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_Sn4Ke_



Pridružen/-a: Sre Sep 2006 13:44
Prispevkov: 86
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned, 04 Nov 2007 19:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najlepša hvala za razlago.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JZ
los Onassis Frankenštajn


Pridružen/-a: Tor Avg 2007 10:09
Prispevkov: 1659
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned, 04 Nov 2007 21:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če ni res miniaturni delček je zmeraj bolje uporabiti AB kot čopič, pa zraven zmeraj imej palčko za ušesa ali papirnati robček da popije višek, ki se nabere na robovih.
_________________
Live&let die
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
zgemba
pasivna kvazi oÄŤetovska figura


Pridružen/-a: Ned Dec 2005 11:05
Prispevkov: 1385
Kraj: Claustrophobopolis

PrispevekObjavljeno: Ned, 04 Nov 2007 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz priporočam kvaliteten mehek in širok čopič. Gre hitreje in enostavneje kot z AB, rezultati so pa enaki.
_________________
Ne delam maket, samo teĹľim ljudem na forumu!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
silvopst
maketarski ninja


Pridružen/-a: Tor Sep 2006 7:42
Prispevkov: 2676
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon, 05 Nov 2007 14:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz včasih uporabim kar gobico (ki mi ostane od Aires, CMK,... setov). Gre hitro in nanos je tanek.
_________________
LP Silvo

Life is too short to drink bad wine
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JureJ



Pridružen/-a: Sob Okt 2006 14:29
Prispevkov: 544
Kraj: Straža pri Novem mestu

PrispevekObjavljeno: Pet, 23 Nov 2007 18:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nikakor nisem mogel prelakirati F 14 Monogram ,ker s črno nimam gladek nanos..e vem zakaj, ampak sem ga gladil s krpico in je bil gladek.
Po lakiranju z 2K lakom je bil poln drobnih smetk, kot bi stresal smukec nanj.
Potemm sem se razjezil in ga prešprical z Glanzerjem in potem nalepke lepil s pomočjo Pebeo laka in maketa kar dobro izgleda. Gre za črnega Tomcata in mi je všec zaradi zajčka na repu.
Drugega mi je bilo škoda, pa sem zato uporabil Monograma, ker je za okrasno maketo edini uporaben. Barva je Modelmastrova. Fotke naslednji vikend.
_________________
Dr. Airbrush
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forum :: makete.si forumu -> Triki in nasveti Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group