Kazalo po forum :: makete.si forumu forum :: makete.si
pravi maketarski forum
 
 FAQFAQ   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

TOYOTA Corona ST191 1/24 Beemax

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forum :: makete.si forumu -> Delavnica
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bugy



Pridružen/-a: Čet Sep 2006 15:20
Prispevkov: 342

PrispevekObjavljeno: Čet, 21 Mar 2019 23:44    Naslov sporočila: TOYOTA Corona ST191 1/24 Beemax Odgovori s citatom

V zadnjem mesecu se je nekaj delalo. Maketa je Aoshima-Beemax in je zelo lepo odlita z zelo malo robovi od ulivanja. Kit vsebuje zelo veliko nalepk in sem se odloÄŤil, da doloÄŤene stvari (nalepke ki so rdeÄŤe) pobarvam kar z AB. Za prajmer sem uporabil Gunze 1200, bela barva je Tamiya X-26 ter rdeÄŤa Tamiya TS-8. Lakiral sem z lakom 2K od mobihela. Za poliranje sem uporabil polirne listke micromesh ter polirne paste Tamiya. Evo slike pa uĹľivajte.






















Poliranje.





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregax
rezervni Fausto


Pridružen/-a: Sre Dec 2005 14:40
Prispevkov: 3181

PrispevekObjavljeno: Pet, 22 Mar 2019 9:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti bom enkrat letos prinesel en body polakirat pa spolirat... ne vem, zakaj bi se sam matral, tebi gre to prekleto dobro od rok....
_________________
Jaga's & Kotzina's favourite B*tch & "Koliščar"
http://xairscalemodels.blogspot.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Eberle



Pridružen/-a: Sre Sep 2010 9:55
Prispevkov: 696
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet, 22 Mar 2019 18:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ÄŚudeĹľen sijaj.

Bodi tako dober in nam laikom(mislim, da nisem edini) natančneje opiši vrstni red vseh postopkov(lakiranje, brušenje, poliranje) in vse pripomočke, ki si jih uporabil za tak rezultat.
_________________
http://eberlemodel.blogspot.com/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Messer
Trubar


Pridružen/-a: Pon Okt 2006 10:09
Prispevkov: 4548
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob, 23 Mar 2019 12:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če te bo potem kdo vprašal, zakaj avto ne vozi, boš lahko odgovoril, da zato, ker ima tako dobre bremze. Wink Cool Laughing
_________________
Bog daj norcem pamet, men pa dnar!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bugy



Pridružen/-a: Čet Sep 2006 15:20
Prispevkov: 342

PrispevekObjavljeno: Ned, 14 Apr 2019 21:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eberle je napisal/a:
Bodi tako dober in nam laikom(mislim, da nisem edini) natančneje opiši vrstni red vseh postopkov(lakiranje, brušenje, poliranje) in vse pripomočke, ki si jih uporabil za tak rezultat.



Prvo gre brušenje z 2400 brusnim papirjem od micromesha ter uporabo vode. Brusi se lepo z občutkon brez prvelikega pritiska toliko časa, da se neravnine na laku porazgubijo in je vse enakomerno ravno. Ko to narediš ponoviš postopek z 3200 ter 6000 brusnim listkom ter uporabo vode. Lak bo vedno bolj postajal sjajen. Ko z polirnimi listki končaš sem uporabil polirne paste od Tamiye Corase, Fine ter Finish. Z polirnimi pastami se polira klasično. Ekola to je vsa umetnost visokega sjaja.


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Eberle



Pridružen/-a: Sre Sep 2010 9:55
Prispevkov: 696
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned, 14 Apr 2019 22:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, najlepša hvala. Ta začetek brušenja z micromeshom in vodo po laku mi ni bil znan, saj sem mislil, da se polakirana površina samo še polira.
_________________
http://eberlemodel.blogspot.com/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bugy



Pridružen/-a: Čet Sep 2006 15:20
Prispevkov: 342

PrispevekObjavljeno: Ned, 14 Apr 2019 22:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eberle je napisal/a:
Ja, najlepša hvala. Ta začetek brušenja z micromeshom in vodo po laku mi ni bil znan, saj sem mislil, da se polakirana površina samo še polira.



Na zgornji sliki se lepo vidi pokrov motorja ki je samo polakiran, streha pa je pobrušena z micromesh listki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bugy



Pridružen/-a: Čet Sep 2006 15:20
Prispevkov: 342

PrispevekObjavljeno: Ned, 26 Maj 2019 19:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom






Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Politicni Komisar
spektroskopsko oko


Pridružen/-a: Sre Sep 2006 16:15
Prispevkov: 6338
Kraj: VRHNIKA-Lošca- (Logat"čan)

PrispevekObjavljeno: Pon, 27 Maj 2019 8:53    Naslov sporočila: Avtko Odgovori s citatom

res odliÄŤno!

"N"Jaa

P.k
_________________
MAKETARSKA SREÄŚANJA
( Clementino caffe)in Pri ŽABARJU!!
z P.k. =17-let
Maketar Ĺľe 49 let.


https://www.youtube.com/watch?v=yvaWPeoBgjk


P.k ja.-l
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forum :: makete.si forumu -> Delavnica Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group